Bresser Condor 8x42 Binokulár

Kód: 26782
€196,30 / ks €163,58 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…
Špecifikácie:
zväčšenie: 10x
Priemer objektívu: 42mm
Konštrukcia Lineárny systém: (roof)
Optický hranol: BaK4 (korunové sklo s báryom)
Typ antireflexnou úpravy optiky: Viacnásobné antireflexné vrstvy
Šírka zorného poľa: 111m / 1000m
Uhol zorného poľa (reálny): 6,34 °
Minimálna ostriaca vzdialenosť: 3m
Relatívna svetelnosť: 17,64
Očný reliéf: 15,11mm
Súmrakový faktor: 20,49
Nastavenie vzdialenosti okulárov: 56-76mm
Dioptrická korekcia: ± 2 dioptrie
Očnice: Twist-up
Šírka: 133mm
Dĺžka: 154mm
Hmotnosť: 661 g
Záruka 24 mesiacov

Detailné informácie

Podrobný popis

Binokulárny ďalekohľad Bresser Condor 8x42
Zväčšenie: 8x. Priemer objektívov: 42 mm.

Bresser Condor 8x42 je výkonný a zároveň kompaktný binokulár, ktorý sa stane verným spoločníkom každého vášnivého cestovateľa. Bez ohľadu na zamýšľané spôsoby použitia, o ktorých premýšľate - pozorovanie prírody alebo architektúry, vtákov alebo zvierat, prípadne športových podujatí - tento model vám vždy ponúkne výnimočnú kvalitu obrazu, jas a ostrosť. Jeho minimálna zaostrovacia vzdialenosť sú iba tri metre, vďaka čomu možno tento model používať aj v interiéri (napríklad k pozorovanie múzejných exponátov).

Jeho konštrukcia vychádza z použitia strechových hranolov, preto je tento ďalekohľad pomerne kompaktný a ľahký (v porovnaní s obdobnými triedrom s Porro hranoly). Všetky optické prvky sú pokryté špeciálnou niekoľkonásobnou antireflexnou vrstvou, ktorá obmedzuje svetelné straty na minimum, a zaisťuje tak skutočne jasný a kontrastný pohľad.

Stredový zaostrovací mechanizmus je praktický najmä pri pozorovaní rýchlo sa pohybujúcich cieľov a objektov v rôznych vzdialenostiach od pozorovateľa. Tento v model vám umožňuje zaostriť obraz v oboch okulároch súčasne, a to pomocou stredového zaostrovacieho kolieska, ktoré sa nachádza medzi dvoma tubusmi ďalekohľadu. Kompenzáciu rozdielu v kvalite zraku u pravého a ľavého oka môžete vykonať pomocou dioptrickej korekcie na pravom okuláru.

Okuláre sú vybavené praktickými pružnými očnicami, ktoré ponúkajú mimoriadne pohodlie pri pozorovaní. Veľký očný reliéf umožňuje, aby tento model mohli pohodlne používať aj osoby, ktoré nosia okuliare - očnice možné zhrnúť a pozorovať bez nutnosti dávať dole okuliare. K telu ďalekohľadu sú pripevnené ochranné krytky šošoviek objektívu. Vďaka tomu nehrozí riziko ich straty.

Telo binokulára má ergonomický tvar. Pogumovanie je veľmi príjemné na dotyk a zaisťuje, že vám prístroj nevykĺzne ani z mokrých rúk. Gumené pancierovanie navyše chráni trieder pred prachom, striekajúcou vodou a mechanickým poškodením. Ďalekohľad vás nikdy nenechá v štichu a vaše pozorovanie nezhatí silný dážď ani sneženie. Tento model sa dodáva s praktickým nylonovým puzdrom ktoré slúžia k bezpečnému uloženiu a preprave.

Obsah súpravy:

binokulárne ďalekohľad
krytka objektívu
krytka okuláru
Popruh na krk
čistiaca utierka
Nylon puzdro
Návod

Dodatočné parametre

Kategória: Binokulárne ďalekohľady
Záruka: 36
Hmotnosť: 0.92 kg
Bresser: Dalekohledy Condor
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: