Hvezdársky ďalekohľad Levenhuk Skyline Travel Sun 70

Kód: 72481
Najpredávanejšie
Značka: Levenhuk
€159,95 –24 %
Hvezdársky ďalekohľad Levenhuk Skyline Travel Sun 70
€159,95 –24 % €122 / ks €101,67 bez DPH
Skladom (> 5 ks)
Môžeme doručiť do:
9.12.2021
Prenosný vesmírny ďalekohľad Levenhuk Skyline Travel Sun 70s veľkosťou objektívu 70 mm disponuje ľahkým a skráteným tubusom. Teleskop na hviezdy, je ideálny nástroj  pre pozorovanie planét slnečnej sústavy a Mesačnej krajiny. Za jasných nocí pri nízkom svetelnom znečistení (najlepšie mimo veľkomiest) budete schopní pozorovať väčšinu Messierovho katalógu (detaily nebudú viditeľné), tlmené hviezdy veľkosti až 11,5, veľké guľové a otvorené hviezdokopy a dvojhviezdy (napríklad Mizar a Albir).

Detailné informácie

Podrobný popis

Hvezdársky ďalekohľad Levenhuk Skyline Travel Sun 70

Refraktor. Priemer šošoviek objektívu: 70 mm. Ohnisková vzdialenosť: 400 mm.


Prenosný vesmírny ďalekohľad Levenhuk Skyline Travel Sun 70 s veľkosťou objektívu 70 mm disponuje ľahkým a skráteným tubusom. Je ideálny nástroj  pre pozorovanie planét slnečnej sústavy a Mesačnej krajiny. Za jasných nocí pri nízkom svetelnom znečistení (najlepšie mimo veľkomiest) budete schopní pozorovať väčšinu Messierovho katalógu (detaily nebudú viditeľné), tlmené hviezdy veľkosti až 11,5, veľké guľové a otvorené hviezdokopy a dvojhviezdy (napríklad Mizar a Albir).

Hvezdársky ďalekohľad Levenhuk Skyline Travel Sun 70Hvezdársky ďalekohľad Levenhuk Skyline Travel Sun 70
Vďaka slnečnému filtru, ktorý je súčasťou sady astronomického teleskopu Levenhuk Skyline Travel Sun 70, môžete taktiež pozorovať Slnko. Slnečný filter je neodeliteľnou súčasťou pre pozorovanie škvŕn na Slnku za dobrého počasia. POZOR!  Pri pozorovaní slnečnej činnosti musíte byť veľmi opatrní. Vždy sa uistite, že je na tubuse ďalekohľadu pevne pripojený slnečný filter. Filter musí úplne zakrývať celý objektív. Pri pozorovaní Slnka zakryte hľadáčik ochranným viečkom alebo hľadáčik odstráňte, aby ste predišli náhodnému poškodeniu svojho zraku.

Objektív Hvezdársky ďalekohľad Levenhuk Skyline Travel Sun 70Objektív Hvezdársky ďalekohľad Levenhuk Skyline Travel Sun 70


V sade ďalekohľadu na pozorovanie hviezd Levenhuk Skyline Travel Sun 70, nájdete okuláre 67x a 20x, Barlowova šošovku 3x, diagonálny hranol a slnečný filterPomocou okulárov a Barlowovej šošovky dosiahnete 200násobného zväčšenia. Ďalekohľad sa dodáva s hľadáčikom 5x24. Navyše obsahuje praktický značkový batoh pre ďalekohľad. Ruksak zvládne optický tubus, montáž, statív a všetko potrebné príslušenstvo, ako sú napríklad mapy atď.

obsah balenia - Hvezdársky ďalekohľad Levenhuk Skyline Travel Sun 70Obsah balenia - Hvezdársky ďalekohľad Levenhuk Skyline Travel Sun 70


Astro teleskop Levenhuk Skyline, je pripevnený na kompaktnej ľahkej a azimutálnej montáži. Ďalekohľad sa dokáže pohybovať po vertikálnej aj horizontálnej osi pomocou špeciálnej rukoväte. Táto montáž od pozorovateľov nevyžaduje, aby mali nejaké špeciálne zručnosti. Dospelý pozorovateľ, ale aj Školský nadšenec do astronómie sa naučia tento ďalekohľad obslúžiť počas jednej noci. Vďaka nastaviteľnému hliníkovému statívu, u ktorého je možné nastaviť výšku v rozsahu od 40 do 125 cm si ho môžete prispôsobiť svojím potrebám.

Nepozerajte sa priamo do Slnka bez špeciálneho ochranného slnečného filtra - môže dôjsť k trvalému poškodeniu zraku, alebo dokonca k oslepnutiu!

Základné charakteristiky:
- Ďalekohľad pre cestovateľov a pozorovateľov prírody
- Súčasťou sady je praktický značkový batoh pre ďalekohľad

- Výhodná cena

Balenie:
- Teleskop
- Montáž
- Optický hľadáčik 5x24
- Okulár K6 mm, 1,25 '
- Okulár K20 mm, 1,25 '
- Barlowova šošovka 3x
- Slnečný filter
- Diagonálne hranol
- Statív
- Taška
- Návod na použitie a záručný list


*DOŽIVOTNÁ ZÁRUKA*

Ak nerozumiete niektorým údajom, pripravili sme si pre Vás slovník pojmov, ktorý zahŕňa všetky základné pojmy pre teleskopy. Pre viac informácií kliknite sem.

Dodatočné parametre

Kategória: Teleskopy
Záruka: Doživotná záruka
Hmotnosť: 2.63 kg
Barlowova šošovka: 3 x
Ďalšie vlastnosti: diagonálna hranol a batoh v sade
? Hľadáčik: optický, 5х24
? Hlavné využitie: Pozemné objekty, planéty
Kryt / kufrík / taška v sade: áno
? Ohnisková vzdialenosť: 400 mm
? Okuláre: K6 мм (67x), K20 mm (20x)
? Optický systém: Refraktor
? Použite: Výrobok pre všeobecné použitie. Môžu ho používať aj deti staršie ako 3 roky.
? Priemer objektívu (apertúra): 70 mm
Riadenie teleskopu: ručné
Statív: hliník
? Svetelnosť: f / 5,71
? Typ montáže: Azimutálna montáž (AZ)
? Typ užívateľa: začiatočníci, deti
Vnútorný priemer okulárov: 1,25
Výška statívu (nastaviteľná): 400-1250 mm
Zásobník na príslušenstvo: áno
? Zväčšenie teleskopu: 140 x
Hmotnosť: 2,63kg

Prezentačné video v CZJ

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: