Sada filtrov Levenhuk F8 „Slnečná sústava“

Kód: 50792
Novinka
Značka: Levenhuk
€99,60 / ks €83 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
2.6.2022
Možnosti doručenia
Sada filtrov Levenhuk F8 "Slnečná sústava" je zložená z 8 filtrov, ktoré vám pomôžu podrobne preštudovať planéty slnečnej sústavy. Nakoľko všetky filtre disponujú štandardným primerom tubusu 1,25" a sú vybavené vnútorným závitom, je možné navzájom kombinovať rôzne filtre. Všetky filtre nachádzajúce sa v sade sú vyrobené z vysoko kvalitného optického skla.

Detailné informácie

Podrobný popis

Sada filtrov Levenhuk F8 „Slnečná sústava“
Osem filtrov okuláru. Priemer tubusu: 1,25".


Sada filtrov Levenhuk F8 "Slnečná sústava" je zložená z 8 filtrov, ktoré vám pomôžu podrobne preštudovať planéty slnečnej sústavy. Nakoľko všetky filtre disponujú štandardným primerom tubusu 1,25" a sú vybavené vnútorným závitom, je možné navzájom kombinovať rôzne filtre. Všetky filtre nachádzajúce sa v sade sú vyrobené z vysoko kvalitného optického skla.


Sada filtrov Levenhuk F8 „Slnečná sústava“Sada filtrov Levenhuk F8 „Slnečná sústava“Lunárny filter Levnehuk 1,25" je nevyhnutnosťou pri dlhodobom pozorovaní Mesiaca. Nakoľko je Mesiac vo fáze viac ako 80% veľmi jasný, môže vás oslepiť, preto nie je možné ho pozorovať detailne. Tento filter slúži na zníženie jasu a preto je možné pozorovať Mesiac aj v splne.

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 8 (svetlo žltý) je určený na pozorovanie morí a mračien prachu na Marse, detailov Jupiterových pásov a Uránu, Neptúnu a Mesiaca alebo k pozorovaniu komét. Vyniká vysokou svetelnou priepustnosťou a je vhodný pre hvezdárske ďalekohľady s nízkou apertúrou. Znižuje chromatickú aberáciu u refrakčných hvezdárskych ďalekohľadov.

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 11 (žlto-zelený)vysokú svetelnú priepustnosť a je možné ho používať pri hvezdárskych ďalekohľadoch s malou apertúrou. Pomocou neho môžete detailne pozorovať Saturn, Mars a Jupiter. Jeho schopnosťou je minimalizácia chromatickej aberácie u refrakčných hvezdárskych ďalekohľadov.

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 12 (žltý) je možné používať s malými hvezdárskymi ďalekohľadmi. Má dobrú svetelnú priepustnosť, zvyšuje kontrast detailov na Mesiaci, Marse a Jupiteri. Je vhodný na pozorovanie Venuše a komét.

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 23A (svetlo červený) sa odporúča používať s hvezdárskymi ďalekohľadmi s apertúrou väčšou ako 130 mm. Umožňuje detailné pozorovanie Marsu a Mesiaca ale aj atmosférické javy na Saturne či Jupiteri. Je vhodný na pozorovanie Merkúru za súmraku a denné pozorovanie Venuše.

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 25 (červený) je filter pre hvezdárske ďalekohľady s apertúrou väčšou ako 150 mm. Je skvelou voľbou na pozorovanie polárnych čiapočiek, morí a prachových mračien na Marse ale aj na pozorovanie mračien na Jupiteri a Saturne a na pozorovanie Mesiaca

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 56A (svetlo zelený) je užitočný pri pozorovaní Jupitera. Zdôrazňuje detaily veľkých červených škvŕn a mnoho jemných atmosférických útvarov, ktoré nie sú vždy viditeľné. Je vhodný na pozorovanie Saturnu a Venuše alebo Mesiaca. Je kompatibilný s hvezdárskymi ďalekohľadmi s nízkou apertúrou a čiastočne dokáže eliminovať skreslenie u refrakčných hvezdárskych ďalekohľadov.

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 80A (modrý) je jeden z najpopulárnejších filtrov pri štúdiu planét slnečnej sústavy a umožňuje detailné pozorovanie Saturnu, Mesiaca, Marsu, Venuše a Merkúra.


Obsah balenia - Sada filtrov Levenhuk F8 „Slnečná sústava“Obsah balenia - Sada filtrov Levenhuk F8 „Slnečná sústava“
Vlastnosti:
- Osem svetelných filtrov pre pozorovanie Mesiaca, planét a komét
- Filtre z optického skla poskytujú ostrý a jasný obraz
- Kompatibilný s rôznymi apertúrami hvezdárskych ďalekohľadov
- Vnútorný závit umožňuje kombinovať filtre
- Priemer tubusu okuláru 1,25 "
- Kvalitné filtre Levenhuk


Obsah sady:
- Lunárny filter
- Filter č. 8 (svetlo žltý)
- Filter č. 11 (žlto-zelený)
- Filter č. 12 (žltý)
- Filter č. 23A (svetlo červený)
- Filter č. 25 (červený)
- Filter č. 56A (svetlo zelený)
- Filter č. 80A (modrý)
- Plastové puzdro na skladovanie - 2 ks

Dodatočné parametre

Kategória: Filtre
Záruka: 24 mesiacov
? Materiál optiky: Optické sklo
? Rozsah prevádzkovej teploty: -5 ... 35 ° C
Vnútorný závit (pre kombináciu rôznych filtrov): áno
Vonkajší závit (pre inštaláciu do okuláru): áno, 1,25 "

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie