Sada filtrov Levenhuk F4 „Slnečná sústava“

Kód: 50791
Novinka
Značka: Levenhuk
€51,60 / ks €43 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
2.6.2022
Možnosti doručenia
Sada filtrov Levenhuk F4 "Slnečná sústava" je zložená zo štyroch svetelných filtrov určených pre hvezdársky ďalekohľad. Filtre slúžia na študovanie vesmíru a zvyšujú kontrast medzi nehomogénne osvetlenými oblasťami planét. Umožňujú pozorovanie viacero malých detailov a všetky filtre disponujú štandardným priemerom tubusu 1,25". Sú vybavené aj vnútorným závitom, ktorý slúži na kombináciu rôznych filtrov. Navyše, filtre sú vyrobené z vysoko kvalitného optického skla.

Detailné informácie

Podrobný popis

Sada filtrov Levenhuk F4 „Slnečná sústava“
Štyri filtre: č. 23A (svetlo červený), č. 58 (zelený), č. 80A (modrý), č. 12 (žltý). Priemer tubusu: 1,25".


Sada filtrov Levenhuk F4 "Slnečná sústava" je zložená zo štyroch svetelných filtrov určených pre hvezdársky ďalekohľad. Filtre slúžia na študovanie vesmíru a zvyšujú kontrast medzi nehomogénne osvetlenými oblasťami planét. Umožňujú pozorovanie viacero malých detailov a všetky filtre disponujú štandardným priemerom tubusu 1,25". Sú vybavené aj vnútorným závitom, ktorý slúži na kombináciu rôznych filtrov. Navyše, filtre sú vyrobené z vysoko kvalitného optického skla.


Sada filtrov Levenhuk F4 „Slnečná sústava“Sada filtrov Levenhuk F4 „Slnečná sústava“


Optický filter Levenhuk 1,25" č. 23A (svetlo červený) je určený na štúdium planét slnečnej sústavy, hlavne Marsu, Saturnu a Jupitera. Je vhodný aj na denné pozorovanie Venuše a Merkúru za súmraku. Optický filter Levenhuk má nízku svetelnú priepustnosť a odporúča sa používať s hvezdárskymi ďalekohľadmi s apertúrou väčšou ako 130 mm.


Sada filtrov Levenhuk F4 „Slnečná sústava“Sada filtrov Levenhuk F4 „Slnečná sústava“Optický filter Levenhuk 1,25" č.58 (zelený) je určený na pozorovanie s hvezdárskymi ďalekohľadmi s apertúrou väčšou ako 130 mm. Po inštalovaní na šošovku objektívu u refrakčných hvezdárskych ďalekohľadov úspešne eliminuje chromatické odchýlky a zvyšuje rozlíšenie obrazu. Odporúča sa používať pri pozorovaní Marsu, polárnych oblastí Saturnu a atmosféry Jupitera, Mesiaca a jasných komét.
Sada filtrov Levenhuk F4 „Slnečná sústava“Sada filtrov Levenhuk F4 „Slnečná sústava“

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 80A (modrý) je jeden z najpopulárnejších filtrov na pozorovanie planét. Vhodný je pri detailnom skúmaní veľkých červených škvŕn na Jupiteri alebo detailov na prstencoch Saturna, pri štúdiu atmosféry a polárnych ľadových čapičkách Marsu. Môže sa používať aj na pozorovanie dvojhviezd, komét alebo Mesiaca.


Obsah balenia - Sada filtrov Levenhuk F4 „Slnečná sústava“Obsah balenia - Sada filtrov Levenhuk F4 „Slnečná sústava“

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 12 (žltý)vysokú svetelnú priepustnosť a je vhodný pri hvezdárskych ďalekohľadoch s malou apertúrou. Je možné ho využívať na pozorovanie Marsu, Jupitera a Saturnu, podrobné študovanie prstencov Neptúna a Uránu, komét a Mesiaca.


Vlastnosti:
- Sada štyroch filtrov
- Filtre z optického skla poskytujú ostrý a jasný obraz
- Vynikajúca voľba pre pozorovanie planét slnečnej sústavy, komét a Mesiaca
- Závit pre kombinovanie rôznych filtrov
- Priemer tubusu okuláru 1,25 "
- Kvalitné filtre Levenhuk


Obsah sady:
- Filter č. 23A (svetlo červený)
- Filter č. 58 (zelený)
- Filter č. 80A (modrý)
- Filter č. 12 (žltý)
- Plastové puzdro pre skladovanie

Dodatočné parametre

Kategória: Filtre
Záruka: 24 mesiacov
? Materiál optiky: Optické sklo
? Rozsah prevádzkovej teploty: -5 ... 35 ° C
Vnútorný závit (pre kombináciu rôznych filtrov): áno
Vonkajší závit (pre inštaláciu do okuláru): áno, 1,25 "

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie